Twoje Najlepsze forum Samsung | Forum
Oryginalna mapa Google - Wersja do druku

+- Twoje Najlepsze forum Samsung | Forum (http://s5620.pl)
+-- Dział: SAMSUNG - POZOSTAŁE TELEFONY (/forumdisplay.php?fid=355)
+--- Dział: SAMSUNG MONTE (/forumdisplay.php?fid=81)
+---- Dział: Pytania i problemy ogólne (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- Wątek: Oryginalna mapa Google (/showthread.php?tid=166)

Strony: 1 2

Oryginalna mapa Google - pridem - 17-04-2010 14:52

Witam.
Ostatnio sprawdzałem na stronie google czy nie ma nowszej wersji map i znalazłem wersje 2.3.2. Oczywiście nie sprawdziłem jaka była oryginalna wersja i zainstalowałem tą ze strony. Okazało się, że na telefonie miałem nowszą! Najprawdopodobniej 3.0 jeśli się nie mylę :/
Czy można w jakiś sposób przywrócić oryginalną mapę? Telefon mam w Play.

RE: Oryginalna mapa Google - lipka - 18-04-2010 14:49

Ja mam u siebie v 3.0.2 jak wróce do domu z pracy to postaram się ją ściągnąć z telefonu i wrzuce gdzieś do pobrania.

RE: Oryginalna mapa Google - pridem - 19-04-2010 07:50

Super, dzięki wielkie. Daj znać gdzie dodasz bo te poprzednie wersje map w połączeniu z naszym telefonem, ssają kilka razy więcej kb/s i w dodatku nie działa interfejs dotykowy tylko trzeba "strzałkami" się poruszać. :/

edit. jakim cudem załadowałeś GM 3.0.2 na Samsung Monte ? Chyba że taka była od początku, bo jak już pisałem, wgrałem starszą wersje :/

RE: Oryginalna mapa Google - HooliZ - 19-04-2010 14:41

(19-04-2010 07:50)pridem napisał(a):  edit. jakim cudem załadowałeś GM 3.0.2 na Samsung Monte ? Chyba że taka była od początku, bo jak już pisałem, wgrałem starszą wersje :/

wersja 3.0.2 jest oryginalnie wgrana w telefonie, gdyż ja też takową posiadam

PoZdrawiam.

RE: Oryginalna mapa Google - pridem - 20-04-2010 11:57

pls niech ktoś wrzuci mapkę z oryginalnego softu Play bo w przeciwnym razie będę musiał instalować całość od nowa :/ a w sieci wersja 3.0.2 jest dostępna tylko na konkretne systemy, brak jar/java

RE: Oryginalna mapa Google - olion_94 - 21-04-2010 20:27

mam pytanko nie uruchamiałem jeszcze google maps i chciałbym się dowiedzieć czy da się tak ustawić ten program żeby nie pobierał automatycznie map, i czy w ogóle łączy się przez wbudowany nadajnik czy internetSmile)

RE: Oryginalna mapa Google - pridem - 21-04-2010 20:45

Ten telefon nie ma "nadajnika" a GPS jest programowy więc połączenie zawsze jest przez "internet" . Generalnie Google Mpas bez sieci nie działa Smile

RE: Oryginalna mapa Google - lipka - 21-04-2010 20:50

(21-04-2010 20:45)pridem napisał(a):  Ten telefon nie ma "nadajnika" a GPS jest programowy więc połączenie zawsze jest przez "internet" . Generalnie Google Mpas bez sieci nie działa Smile

Chciałbym wiedzieć co według Ciebie znaczy "programowy gps" i jeśli możesz wytłumacz na jakiej zasadzie on ma niby działać.

RE: Oryginalna mapa Google - pridem - 21-04-2010 22:08

Chodziło mi o to ze połączenie nie jest bezpośrednie z satelitą tylko korzysta z serwerów operatora do szybszej lokalizacji czyli aGPS.
Czepiasz się detali a nie o to kolega wcześniej pytał. Na jego pytanie odpowiedziałem mu wystarczająco a jeśli już się czepiasz to zauważ że sam nie dotrzymałeś słowa danego kilka postów wyżej.
Mapkę Google wgrałem instalując cały soft od nowa, więc proszę następnym razem nie wychylaj się z czymś z czym nie jesteś sobie w stanie poradzić.

RE: Oryginalna mapa Google - k0nficjusz - 21-04-2010 23:50

(21-04-2010 20:45)pridem napisał(a):  Ten telefon nie ma "nadajnika" a GPS jest programowy więc połączenie zawsze jest przez "internet" . Generalnie Google Mpas bez sieci nie działa Smile
Cytat:Chodziło mi o to ze połączenie nie jest bezpośrednie z satelitą tylko korzysta z serwerów operatora do szybszej lokalizacji czyli aGPS

Człowieku co ty piszesz jaki programowy GPS. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jeśli chcesz darmowo korzystać z nawigacji wystarczy zainstalować We Travel do tego Polskie mapy i nie potrzeba dostępu do internetu.

Natomiast jeśli korzystasz z oprogramowania które wymaga połączenia z internetem to jedynie do pobrania map to wtedy mowa o aGPS. Sama łączność z satelitami jest utrzymywana poprzez wbudowany nadajnik GPS.

RE: Oryginalna mapa Google - pridem - 22-04-2010 04:37

Zauważ że kolega pytał o konkretną, wbudowaną aplikację a nie o inne darmowe opcje. Czytaj ze zrozumieniem bo google mapa korzysta z agps i w tym przypadku tego się nie ominie.
Pozatym sam piszesz bzdury bo żeby używać nawigacji musisz mieć połączenie z siecią w celu lokalizacji Twojego położenia. Jeśli nie ma lokalizacji to nie jest to nawigacja a zwykła mapa z wyznaczaniem trasy.

RE: Oryginalna mapa Google - lipka - 22-04-2010 11:25

(21-04-2010 22:08)pridem napisał(a):  Chodziło mi o to ze połączenie nie jest bezpośrednie z satelitą tylko korzysta z serwerów operatora do szybszej lokalizacji czyli aGPS.
Czepiasz się detali a nie o to kolega wcześniej pytał. Na jego pytanie odpowiedziałem mu wystarczająco a jeśli już się czepiasz to zauważ że sam nie dotrzymałeś słowa danego kilka postów wyżej.
Mapkę Google wgrałem instalując cały soft od nowa, więc proszę następnym razem nie wychylaj się z czymś z czym nie jesteś sobie w stanie poradzić.

Zrobiłbym to od razu ale nie mogę przestawić tel w stan qualcom :/ Przepraszam

A telefon ma nadajnik gps. aGPS jest tylko asystą która co prawda pomaga (przy ustalaniu pozycji etc.) ale nie jest koniecznością.

RE: Oryginalna mapa Google - j23 - 22-04-2010 17:57

pridem, piszesz totalne bzdury. Ten telefon posiada wbudowany odbiornik GPS i nie potrzebuje nic oprócz sygnału z satelity do ustalenia pozycji. Ze względu na chytrość operatorów, telefon pobiera mapy z sieci, za co musisz płacić, chyba, że masz w zasięgu wifi, to wtedy masz za free.
Chcesz w pełni wykorzystać telefon jako nawigację? -proszę bardzo: http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=2838

RE: Oryginalna mapa Google - wiemar - 22-04-2010 18:05

ostatnio w mcdonalds przez wifi korzystalem z google maps i powiem tak ze mapa pojawiła się jak blyskawica.

RE: Oryginalna mapa Google - McPioter - 23-04-2010 18:20

W dodatku nie ma większej różnicy czy to płatny, czy darmowy program.

RE: Oryginalna mapa Google - ktatar156 - 28-04-2010 17:39

Witam. Czy ktoś mógłby wrzucić oryginalne google maps wgrane wraz z telefonem (3.0.2)? Niestety zrobiłem ten sam błąd - zainstalowałem wersję ze strony google (2.3). Albo czy jest jakiś inny sposób przywrócenia tamtej wersji?

RE: Oryginalna mapa Google - pridem - 29-04-2010 03:25

Ja długo szukałem wersji 3.0.2 na nasz telefon i nie mogłem znaleźć nigdzie a jak widać tutaj też nikt nie dodał. Przeinstaluj cały soft telefonu, najlepiej wersje z lutego - Play. Trwa to kilka minut i jest naprawdę proste.

RE: Oryginalna mapa Google - ktatar156 - 29-04-2010 09:13

No tak. Ale sprawdzałem właśnie wersję zainstalowaną u mnie na fonie - jest to z Play'a, ale z marca. Ma ktoś firmware marcowe? Albo ktoś jednak wyjąłby tą aplikację ze swojego fona i wrzucił tutaj gdzieś?

RE: Oryginalna mapa Google - pridem - 29-04-2010 09:39

Wersja która jest tutaj do ściągnięcia to jest ostatnia wersja od PLAY, nic nowszego nie ma. Ściągnij, zainstaluj i będziesz miał wszystko tak jak miałeś gdy kupiłeś telefon.
Wersja -S5620PMJB1- play

RE: Oryginalna mapa Google - ktatar156 - 30-04-2010 10:03

Jak nie ma jak mi po wpisaniu kodu wyskakuje: S5620PMJC2 ? Czyli chyba jednak musi być. Ma ktoś gdzieś ten firmware? Albo czy da się wyciągnąć z jakiejkolwiek wersji samą aplikację google maps? Albo ktoś może jednak da radę to wrzucić gdzieś tutaj?